O Mnie

Jagoda Jaroszewska-Smoleń

Specjalista Dermatolog-Wenerolog
Lekarz Medycyny Estetycznej

W swojej pracy jestem lekarzem dermatologiem i lekarzem medycyny estetycznej.

Leczę dorosłych i dzieci. Każdego pacjenta staram się traktować bardzo indywidualnie.

Wspólnie z pacjentami uczymy się jak postępować w Atopowym zapaleniu skóry, Trądziku, Łuszczycy, Grzybicy, Trądziku różowatym, czy w różnych typach łysienia.

U dzieci z Atopowym zapaleniem skóry zawsze proponuję nie tylko leczenie, ale naukę postępowania, dlatego tak istotna jest współpraca z Rodzicami i Opiekunami. Pacjenci chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i świadomością, że się udało!

Świadomość prawidłowego postępowania kosmetycznego i profilaktyka są tak samo ważne jak leczenie; tą zasadą kieruję się przy ustalaniu trybu i wyborze metody leczenia.

W mojej pracy dużą rolę odgrywa umiejętność posługiwania się recepturą.

To pozwala na swobodne i indywidualne leczenie, stosowne do wieku pacjenta,
rodzaju skóry i jej potrzeb.

Praca z recepturą pozwala na tworzenie preparatów do mycia, pielęgnacji i stworzenia kremów.

Znajomość receptury wykorzystuję w ocenie preparatów, które wprowadzane są na polski rynek, opiniuję produkty dla firm farmaceutycznych, oceniam ich składy, konsystencje, opakowania, postaci galeniczne, określam wskazania dla ich stosowania, możliwości produktu w oparciu o rynki konkurencyjne, sposób ich promocji, opracowuję ulotki i prowadzę szkolenia przedstawicieli.

Jestem wykładowcą na GWSH w Katowicach, na kierunku Medycyna Estetyczna.

W trakcie swojej pracy wielokrotnie organizowałam akcje profilaktyki zmian skórnych, które na podstawie Badań Dermatoskopowych ,pozwoliły na wykrywanie niepokoju w znamionach i wczesnego wykrywania Czerniaka skóry, oraz innych zmian o charakterze Raków skóry.

Badania Dermatoskopowe uzupełniam publikacjami na temat prawidłowego postępowania i kosmetyki skóry. Akcje profilaktyki dotyczą również grzybic paznokci.

W 2005 roku otrzymałam Honorowy Tytuł – „Lekarz Przyjacielem Kobiety” nadany za upowszechnianie profilaktyki chorób kobiecych nadany przez pacjentów pod patronatem miesięcznika „Twój Styl” i Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej.

error: